Постанова КАС ВП від 10.01.2023 року у справі №340/507/22


Пенсійний фонд минулого тижня порушив графік виплат пенсій за липень. Уряду цих аргументів виявилося достатньо, щоб покласти відповідальність за збій виплат на Пенсійний фонд. ПФ Олексію Зарудному. Керівник фонду заперечувати Гройсману не став, пізніше опублікувавши на сайті ПФ офіційні вибачення перед пенсіонерами, яким змістили дні виплат. Разом з тим, за словами Шамбіра, розглядається можливість списання “історичного” боргу ПФ перед Держказначейством у розмірі 48 млрд гривень. У Міністерстві фінансів повідомили, що свої зобов’язання перед ПФ в частині дотацій Кабінет міністрів виконав в повному обсязі, перерахувавши у січні-липні 83,4 млрд гривень. А за що ви отримали 124 тисячі у грудні? Чому наступного підвищення ви очікуєте саме у квітні, з чим це пов’язано? Так, тому я й казав про підвищення в квітні. Так, ми знайомі, звісно. В кожній ситуації ми досконало вивчаємо ситуацію, фактично немає таких випадків, щоб щось будували без документів. Чиновники запевняють, що складності – технічні , але, за інформацією РБК-Україна, фонду не вистачає близько 12 млрд гривень, щоб профінансувати пенсійні виплати в 2018 році. За його словами, наразі підвищення рівня заробітних плат для вчителів є ускладненим через те, що всі доходи бюджету спрямовуються на ЗСУ, а соціальні виплати фінансують міжнародні донори, допомога яких вже вимірюється десятками мільярдів доларів.

Втім, у Міністерстві соціальної політики ризик нестачі коштів на пенсійні виплати не визнають, запевняючи, що всі підвищення пенсій і в цьому, і в минулому роках робилися в рамках бюджету Пенсійного фонду. РБК-Україна заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір. Та завдання Пенсійного фонду полягає в тому, щоб повернути ці гроші, каже Шамбір. Але офіційно влада спростовує необхідність збільшення витрат Пенсійного фонду і наполягає, що ніякі додаткові вливання коштів, крім вже запланованих у цьому році ПФ не потрібні. У Національній поліції наприкінці червня цього року повідомляли, що витрати на працівників МВС нижчі, ніж в інших празарплата поліцейського в Україні 2023оохоронних відомствах, а у разі підвищення в країні зарплат відомство не зможе забезпечити достатнього фінансування. Сколько получает патрульний поліції в Украине? Як вам працювати з владою столиці? Жоден керівник, який прийшов працювати зі мною, dfiestayaccesorios.com.mx не буде таким займатися. Крім того, делікатності цій проблемі додає жорстка позиція Міжнародного валютного фонду, який вимагає від уряду скоротити витрати, повідомило джерело видання. У березні-квітні після перерахунку заднім числом пенсій військовим і поліцейським витрати на ПФ зросли, а разом з ними зросла потреба у позиках від Казначейства. Я був на сесії, були питання від депутатів. Зрозуміло, що зараз головним є питання підвищення зарплати всім поліцейським. З огляду на викладене, а також з урахуванням суспільної важливості порушеного питання електронну петицію надіслано Прем’єр-міністру України Д.Шмигалю з проханням організувати опрацювання наведеної у ній інформації згідно з чинним законодавством та поінформувати автора петиції про результати.

І ці підозри – це якраз перші результати слідчих дій. На сьогоднішній день проводиться більше 20 експертиз, отримано вже 4 висновки експертів, результати інших експертиз очікуються. Деякі – так. Крапку будемо ставити після надходження висновків всіх експертиз. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі – уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. 47. З урахуванням наведеного, зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсій, які призначені за Законом № 2262-ХІІ особам, які перебували службі в органах внутрішніх справ на підставі постанови № 988, з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, homepage визначеного у статті 43 Закону № 2262-ХІІ та в повному розмірі.

48. Строки перерахунку призначених пенсій регламентуються положеннями статті 51 Закону № 2262-ХІІ, частинами другою та третьою якої визначено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, скільки заробляє поліція в Україні провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. За словами чинозарплата слідчого в Україніника, Мінфін ще на скільки підвищать зарплату поліції у 2023 році початку року попереджав прем’єр-міністра, що популярні заходи щодо підвищення пенсій військовим і поліцейським не по силам скарбниці. Заборгованість утворилася ще до 2014 року із-за недостатнього планування коштів з держбюджету”, – пояснив чиновник. “Є наша позиція, є рекомендація бюджетного комітету Верховної ради по списанню цієї позики (мова про 48 млрд гривень, – ред.). За словами чиновника, всі позики, які ПФ брав чи ще буде брати в цьому році, ПФ планує погасити до кінця року, як того вимагає бюджетне законодавство. Порошенко також закликав нових патрульних не підводити довіру українців, https://dfiestayaccesorios.com.mx/ так як поліцейські вже стали символом реформ, і не ставати “реінкарнацією працівників ДАІ”. 44. Водночас, колегія суддів зазначає, що відповідно до статті 7 КАС України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.


Leave a Reply